O NÁS (dětský oddíl Draco, Praha 1)

Jsme parta, která patří k sobě, včera, dneska, v každé době.
Kdo se tvořit nebojí, nikdy v koutě nestojí.
Rodič vždycky jenom žasne, co vyrobíme to je krásné.
Hrajeme si, zpíváme si, poznáváme, co se dá,
Každý kdo k nám cestu nejde, ten bude náš kamarád.

Ahoj všichni!

Dětský oddíl Draco funguje již přes 10 let na Praze 1.

Dlouhodobým cílem našeho dětského oddílu je pomoci dětem smysluplně trávit volný čas, posilovat zdravé sebevědomí, pomoci  najít své místo v kolektivu, naučit samostatnosti a pomoci při hledání vlastních schopností a skrytých rezerv. Jednání a aktivity přizpůsobujeme věku a schopnostem dítěte.

Děti v našem dětském oddílu jsou motivovány k získávání praktických znalostí a dovedností, které rozvíjejí jejich schopnosti (orientace v mapě, zdravověda, poznávání okolí, Prahy a zajímavých míst naší země, uzle, šifry, aj.).

Velmi rádi v našem dětském oddílu vyrábíme - děti si v oddílu vyrobí vlastní sešítek, který dále používají, oddílové tričko, vyrábíme kostýmy na divadelní představení, umíme plstit z ovčí vlny, tisknout linoryt, vyrábět svíčky, zažehlovat korálky, smaltem zdobit lžičky, vyrobit krmítka pro ptáčky ze šišek, vyrobit lucerničky a ještě spoustu dalšího.

Náš dětský oddíl má schůzky pravidelně každý čtvrtek od 16:30 do 18:30 v naší klubovně na Praze 1, výpravy přibližně 1x za měsíc.

Tradiční výpravy a akce našeho dětského oddílu (podrobný popis)

Celoroční hry dětského oddílu Draco v minulých letech