Archiv akcí

Jak zachránit Alfreda (2018)

V lednu jsme pořádali jednodenní výpravu jejíž cílem bylo se naučit přežít v Kongu. Skákali jsme přes překážky, schovávali se za zídky. Ale cvičili jsme nejen tělo, ale i mysl. Jak se dostat po mapě kam potřebujeme? Co znamenají jednotlivé symboly? V hojném počtu jsme nakonec všechno zvládli a poměřili své síly v Laser aréně. Ač je to k nevíře, tak chlapci i dívky byli ve výsledku vyrovnaní.

Pololetní lyžování – Pernink

Kdo vzal lyže, neprohloupil. Nevadilo, že neumí, protože díky Hrochově působení zvládl už druhý den modrou sjezdovku na Klínovci. Samozřejmě nechybělo ani bobování, koulování, večerní posezení s kytarou a dokonce byly i palačinky k nedělní snídani, mňam! :o)

Vánoční výprava s přespáním v klubovně

Společné posezení u stromečku, avšak dárečky nebyly zadarmo, nýbrž za roztodivné úkoly. Například, umíte prolézt koštětem? V sobotu nás čekalo vyhánění Santů a divadelní představení České Vánoce. Zabrousili jsme také do historie oddílu a podívali se na divadelní představení z minulých festivalů.

Bati-kino 2014

Parádní akce v listopadové sobotě. Díky všem, kteří s sebou přivedli kamaráda/kamarádku, se nás sešlo oparvdu hodně. Každý si nabatikoval své tričko, naplnil bříško u oběda, zahráli jsme spoustu her a také byli v kině. Starší potřebovali vidět pokračování Huger Games, mladší se pěkně prošli do Kino Matu na Karlově náměstí a sledovali boj o Dům kouzel. Den utekl jako nic, zážitek je úžasný.

Podzimky 2014

Podzimní prázdniny jsme trávili na naší základně Sázavka. Dali jsme si nemalý cíl – postavit Národní divadlo. Zvládli jsme to dokonce dvakrát, protože první pokus nám shořel. Bylo to skvělých 5 dní, děkuji všem zúčastněným za účast a těším se na další podařené akce!

Bobrtrophy září 2014

Malá účast, ale všichni si to prý velice užili. Karel byl třetí v jízdě zručnosti a Hroch prý vyhrála sobotní jízdu. Prostě dobrej oddíl!

Tábor 2014 – Xapatán

To nejde popsat, to se musí zažít!

Výprava na Konopiště

Takový spíše výlet kousek za Prahu, s návštěvou zámku a spojené historie.

Český Kras – Amerika a Karlštejn

Super výprava, cesta tam vlakem se Vpřeďákama. Potkali jsme se s nimi ještě jednou v Karlštejně. Cesta nás vedla kolem lomů Mexiko a Malá a Velká Amerika. Počasí super, výhledy super, prostě super! Cestou zpět jsme potkali propadlou silnici a jako odměnu v cíli jsme si dali zmrzku.

Velikonoce 2014

Velikonoční celoskupinové táboření v týpí ve Slavkovském lese proběhlo ve znamení každovečerního hraní na kytaru, tradičního vaření na ohni a tradiční pondělní pomlázky. Krom toho, že jsem tam ztratila jednu ponožku považuji celou akci za náramně zdařilou!

14. prosince (sobota): Vánoční výprava na táborovou louku (Jevany)

Bez sněhu a několika členů jsme vyrazili slavit oddílové Vánoce na naši louku u Jevan. Cestou jsme zavzpomínali na zemřelé osobnosti, popřáli pěkné Vánoce spřízněným duším, upekli buřtíky a strávili příjemné chvíle u stromečku a rozbalováním dárků. Fotky tentokrát nejsou..

25. – 30. října (pátek – středa): Podzimní výprava o podzimních prázdninách

Skautská chaloupka v Plasech u říčky Střely nám po 5 dní poskytla útulné útočiště. Bylo nám tam dobře, zahráli jsme spoustu her, vyrobili draky, poznali okolí. Díky všem, kteří jeli, fotky jsou už na rajčeti.

4. – 6. října (pátek – neděle): Dětský slet Kondor, aneb družíme se s ostatníma skupinama

Opět jen Ája a Hroch, coby vedoucí z Draca. Příliš vtipných historek nepovídali, budete se jich muset zeptat sami 🙂

20. – 22. září (pátek – neděle): Bobrtrophy, aneb hurá na kola

Tady byla Ája s Hrochem, vyprávěli historku, jak půlka jejich týmu slítla ještě než vůbec stačila šlápnout do pedálů, jak po prvních pár kilometrech Hroch píchla, jak se chvílema ztratili, jak Hroch zapomněla na náměstí helmu, jak brodili, několikrát a jak Hroch zvládla jízdu zručnosti. No příště zase pojedu, abych to všechno viděla na vlastní oči 🙂

6. – 8. září (pátek – neděle): Ohře s rodiči

Z Lokte do Vojkovic. První den jsme prohlédli hrad, dali si zmrzlinu a hurá nasednout na loď. Čekalo nás cca 35 km, takže to byl relativně náročný den. Večer jsme si za odměnu dali dobrou večeři (teda Ája ne, páč si vybrala rajskou a ta jí prý mic nechutnala) a luštili jsme tajemné písmo na tajemné nádobě nalezené na Lokti. Druhý den byla trasa kratší, ale oběd se protáhl, tak jsme dorazili až podzěji odpoledne. Cestou jsme se potkávali s Aráliema, kterých byla oproti nám kupa, ale setkání to bylo velice příjemné.

Čtvrtek až pondělí 28. března – 1. dubna: Velikonoční táboření v týpí

Tradiční celoskupinová akce, mrzlo až praštilo a sněhu padalo dost a dost. Ale i tak jsme si to užili a nikdo (tuším) neumrzl. Místo: Dolní Bousov, Salaš.

Pátek až neděle 8. – 10. března: víkend s oddílem Arálie

Super výprava na Sázavku. Zvládli jsme toho spoustu – obkreslit mapu ocelového města, sesbírat spoustu kódů a uniknout z nebezpečného místa.

Sobota 26. ledna: Jednodenní divadelní výprava v klubovně

Trénovali jsme divadlo a vyráběli rekvizity. No to budete koukat, my taky koukáme 🙂

Sobota a neděle 29. – 30. září: BOBRTROPHY

Tento rok jsme reprezentovaly oddíl jen ve 4: Anička, Kámo, Ája a KT, a takto jsme složily i tým Dračice.
Trasa byla plná kopců (dolů i nahoru), spadlých řetězů, a taky pár kapek z nebe. Odpoledne se už rozpršelo o drobet více, což nás zahnalo pod střechu, což všichni účastníci uvítali. Nakonec jsme si každá odvezla kus výborného dortu, odměnu za skvělé umístění, něco málo vědomostí navíc, trošku bolavých nohou, vzpomínky na pohádkové Hrusice a Ladův kraj a skvělé zážitky ze sedla 🙂 a Anička tedy ještě navíc ušlápnutou šlapku od kola a přetržený a zase spravený řetěz.

Pátek 14.září odpoledne: oslava 10. výročí oddílu Draco

Vesmírná společnost Pasa nám nabídla možnost cestovat vesmírem a objevovat nové světy. Jen musím dokázat, že jsme rození astronauti. Fyzické testy byly shodou okolností ve stejný den, jako oslava 10.narozenin oddílu Draco, tak jsme spojili vesmírnou výzvu s příjemným grilováním a zákuskem na závěr.

30. června – 21. července: TÁBOR Plamen duše

Čtyři odvážné kvarty pomohli Selené na její cestě za osudem.Počasí nám přálo, hlavně v závěru, kdy jsme za sucha balili plachty stanů, hangár i týpka. Rozloučili jsme se s písní na rtech a sliby, že za rok se zase potkáme a prožijeme další dobrodružství 🙂

25. – 27. května: závěrečná výprava, na Sázavu, rodiče s sebou 🙂

Nazdar, ahoj, čau čau,
tak jsme byly na úžasné vodě. Lepší víkend jsme si nemohly vybrat, sluníčko od rána do večera a na obloze ani mráček. Možná proto se někteří členové naší posádky pěkně přismahli. Voda byla velmi klidná a bylo jí málo a i přes to se někteří zvládli převrhnout 😀 Byla to parádní zábava, myslím, že se všichni bavili a dokonce jsme porazili i Falešného tóna. Byl to záhul, ale máme vážně šikovné děti, nevím, jak by se nám to podařilo bez nich. Moc jsme si to užili a doufáme v opáčko příští rok.

20. – 22. dubna – brigáda na Sázavce

Ahoj,
chtěl bych ještě jednou poděkovat všem účastníkům brigády. Udělali jsme toho všichni opravdu spoustu, bohužel to tak nevypadá, protože vlastně nic není dokončené, ale mám pocit, že během celého víkendu se nikdo v práci nezastavil a rozhodně jsme nedělali nic co by nemělo smysl…

A momentální stav:

  • podlaha dole je přitlučená – není obroušená a nalakovaná – centrála nám nevydejchala brusku….
  • štíty jsou částečně nahozené – bohužel bylo málo materiálu
  • komín je vyčištěný, má novou čepici a nástavec a jsou zazděné nové zděře v obou patrech – chybí připojit kamna dole – kominík dodělá až tam příště pojedeme
  • provedli jsme úklid a inventuru sázavkovského nářadí a materiálu
  • napytlovali jsme opět várku pro drezinu, zpracovali spoustu dřeva a uklidili na zahradě

Ještě jednou všem zúčastněným děkuju, Zdenda.

5. – 9. dubna – Velikonoční táboření

Soutěž ve vaření na ohni: vyhrála Ája se Světluškou – opékali kachnu 🙂

Nejčastější aktivita:
dělání dřeva

Oblíbená aktivita:
hraní Černých historek

Co nás překvapilo:
mráz a sníh

Pondělní počasí však bylo nádherné, my velmi vyuzení, unavení, ale spokojení a šťastní 🙂

18. března – celoskupinová hra v Praze

Hrálo se od Pražského hradu po Břevnov, stali jsme se upíry a jedinou naší touhou (kromě pití krve – mňam 🙂 ) bylo zničit arciupírku a stát se opět lidmi. Závěrečná bitva proběhla v sadech pod Petřínem, prokázala se odvaha i vytrvalost a nakonec jsme se opět stali lidmi, hurááá 🙂

11. března – výprava do ZOO v Tróji

28. ledna – Cesta z města – za koníkama